Dotacje dla sektora

HoReCa 2024

BELCANTO FINANSE | 24 LISTOPADA 2023

Jeden z najbardziej poszkodowanych przez pandemię sektorów otrzyma dofinansowanie z PARP. W puli jest 1,2 mld zł.

Cel Programu

Program ma na celu udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które planują modernizację lub zmianę swojej dotychczasowej działalności w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia, turystyka i kultura. Są to branże, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 w Polsce.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

Dofinansowanie jest dostępne dla wszystkich mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm z sektorów hotelarstwa, gastronomii (HoReCa), turystyki i kultury na terenie całej Polski, które odnotowały spadek obrotów co najmniej o 30% rok do roku.

Przewiduje się, że skorzysta z tego wsparcia nie mniej niż 2428 firm.

Na co można przeznaczyć środki?

Dofinansowanie obejmie inwestycje związane z rozbudową lub modernizacją infrastruktury usługowej lub produkcyjnej, takie jak prace budowlane, zakup maszyn i urządzeń, działania związane z ekologiczną transformacją lub implementacją technologii cyfrowych.
Ponadto, wsparcie uwzględni także działania związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników, takie jak szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kompetencji lub przekwalifikowanie pracowników, zwłaszcza w kontekście rozszerzenia lub zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa.
Dotowane będą również usługi rozwojowe świadczone na rzecz wspieranych MŚP, takie jak przygotowanie analizy wykonalności, opracowanie modelu biznesowego lub tworzenie procedur technicznych.

Ile można uzyskać wsparcia?

Łączna suma wsparcia finansowego w ramach projektu wynosi 500 mln Euro, tj. 1 261 552 841 złotych. Wsparcie będzie pokrywać do 90% kosztów kwalifikowalnych (w ramach pomocy de minimis), a inwestycje muszą być zrealizowane do 31 stycznia 2026 roku.
Minimalna wartość dotacji wyniesie 50 tys. zł, a maksymalna 540 tys. zł.

Które z usług oferowanych przez BELCANTO mogą być sfinansowane z dotacji?

 • ZIELONA MOC DLA HOTELU ➝
 • ELEKTROMOBILNOŚĆ I FOTOWOLTAIKA DLA FIRM ➝
 • Projekt i instalacja pompy ciepła
 • Projekt i instalacja agregatu prądotwórczego
 • Projekt i instalacja sieci komputerowej LAN i Wi-Fi
 • Projekt i instalacja sieci Telewizji Kablowej
 • Instalacja Telewizji Internetowej
 • Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą i chcieliby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi pomóc w rozwoju sektora HoReCa i przyczynić się do jego stabilności i różnorodności.

  Tomasz GąsiorowskiSpecjalista ds. sprzedaży fotowoltaiki BELCANTO Sp. z o.o.

  Marki BELCANTO Wszystkie marki

  Szybki kontakt
  Dziękuję!. Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana...😀
  Przepraszamy, ale coś poszło nie tak 😕

  Tę stronę chroni reCAPTCHA_v.3. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.